KTO NAM TO ZROBIŁ ?

,,Komisja" to grupa osób biznesowo związanych z korporacjami taxi lub wręcz ich oficjalnych przedstawicieli, którzy pod dyktando wspomnianych korporacji stworzyli projekt zmian Ustawy o Transporcie Drogowym. Wszystko fajnie, ale projekt ten został przedstawiony Panu Ministrowi jako wola środowiska taksówkarskiego, mimo, że :

a) rzeczone środowisko nie miało o nim zielonego pojęcia, bo nikt go z nim nie konsultował, cytat ,,nie będę pytał o zdanie 150 tys. taksówkarzy" !

b) zawarte w nim rozwiązania są korzystne głównie dla korporacji taksówkarskich, a nie dla samych taksówkarzy !

c) niesprawdzone pod względem prawnym rozwiązania mogą spowodować legalizację, bezprawnych na chwilę obecną, usług typu ,,innowacja" !

Zwróćmy uwagę, że o ile nasi ,,przedstawiciele" chętnie chwalą się na swoim facebooku dosłownie wszystkim, najmniejszą nawet głupotą, to w sprawie tego spotkania nabrali wody w usta ! Może dlatego, że cały ten szwindel szyty jest dość grubymi nićmi (niereprezentatywny, piętnastoosobowy lokalny związek zawodowy bez znaczenia, ,,działacze" na etatach korporacji itp.) ?  Może wystarczy już tych działań za plecami taksówkarzy ? Dość już podszywania się pod głos naszego środowiska !

Teraz najlepsze ! Jak donosi anonimowy informator, jednym z poruszanych na zebraniu w Ministerstwie Infrastruktury zagadnień miało być zapotrzebowanie ze strony Ministerstwa na taksówkarską akcję protestacyjną, po której Ministerstwo mogłoby z czystym sumieniem twierdzić, że ustawa jest odpowiedzią na tzw. głos ludu ! Brzmi znajomo ? Należy więc spodziewać się, że za chwilę będziemy agitowani do uczestnictwa w proteście, przejeździe lub zlocie, może nawet ogólnopolskim i okaże się że w konsekwencji mamy protestować przeciwko sobie samym !

Celem tego posta jest przedstawienie ogółowi, kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za próbę wprowadzenia niekorzystnego dla nas prawa i komu zależy na zniszczeniu zawodu taksówkarza ! To żaden projekt ministerialny, tylko pobożne życzenia kilku cwaniaczków na usługach prezesów !