Search
  • Dyżurny Saper

Do Marszałka Senatu w sprawie dołączenia do tarczy covid6 naszego PKD 49.32.Z

Szanowny Panie Marszałku,

W imieniu przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w transporcie drogowym przewóz osób taksówką – Taksówkarzy, zwracamy się prośbą o podjęcie czynności zmierzającej do objęcia Ich pomocą finansową mającą na celu złagodzenie negatywnych skutków ekonomicznych wywołanych przez pandemię /covid -19/.

W trudnej sytuacji ekonomicznej są nie tylko przedsiębiorcy wykonujący przewozy osób taksówką ale również ich organizacje zrzeszeniowe. Projekt ustawy covidowej tzw. tarcza 6.0 dla tych przedsiębiorców pomocy nie przewiduje. Nie wzięto w niej pod uwagę, że w wyniku szalejącej epidemii nie tylko branże uwzględnione w tarczy 6.0 popadają w zapaść ekonomiczną ale również inne działy usług w tym między innymi w transporcie drogowym przewóz osób taksówką.Niezależnie od wprowadzonych obostrzeń z racji epidemii skutkujących wygaszeniem gospodarki, ograniczeniem życia towarzyskiego, do niewydolności finansowej w świadczeniu danin na rzecz obowiązkowych składek ZUS, podatków itp. przyczynia się również działająca „szara strefa” w transporcie drogowym w przewozach osób taksówką. Kolejnymi ustawami covidowymi dano jej przyzwolenie na spokojną działalność – wstrzymując i zawieszając wykonanie zapisów zawartych w Ustawie o Transporcie Drogowym.

Panie Marszałku, Mając na celu dobro przedsiębiorców taksówkarzy, pracowników oraz Ich organizacje zrzeszeniowe, zwracamy się z prośbą o spowodowanie objęciem tej branży odpowiednią pomocą finansową przewidzianą „tarczą 6.0” poprzez dopisanie do listy działalności wspomaganych przez Państwo - PKD 49.32.Z -


Działalność taksówek osobowych. Pomoc ta umożliwi przetrwanie t


rudnego okresu. Bez tego wsparcia wielu przedsiębiorców zaprzestanie działalności powiększając rzesze bezrobotnych.


Z poważaniem:

Prezes SZZTRP Tadeusz Stasiów24 views0 comments