top of page
Szukaj

PKD 49.32.Z nasze pismo do Marszałka Senatu

Szanowny Panie Marszałku,


Zwracamy się prośbą o objęcie przez Państwo przedsiębiorców taksówkarzy pomocą finansową, mającą na celu złagodzenie negatywnych skutków ekonomicznych wywołanych przez pandemię /covid -19/.

Taksówkarze i ich organizacje zrzeszeniowe znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Projekt ustawy covidowej tzw. tarcza 6.0 dla tych przedsiębiorców pomocy nie przewiduje. Nie wzięto pod uwagę, że w wyniku zawieszenia działalności branży gastronomicznej, hotelarskiej i rozrywkowej – branże bezpośrednio związane z obsługą tych wymienionych – takie jak np. przewóz osób taksówką tez ponoszą kolosalne straty dochodzące nieraz do 80% obrotów. Wprowadzone obostrzenia spowodowały wygaszenie gospodarki, ograniczenia życia towarzyskiego, zakupów i podróży – w efekcie brak mobilności społeczeństwa, a to podstawa naszej pracy.

Kolejnymi ustawami covidowymi dano również przyzwolenie na spokojną działalność „szarej strefie” działającej w przewozie osób taksówką – wstrzymując i kilkukrotnie zawieszając na coraz dalsze terminy wykonanie zapisów zawartych w Ustawie o Transporcie Drogowym.

Panie Marszałku, Mając na celu dobro przedsiębiorców taksówkarzy, pracowników oraz ich organizacji zrzeszeniowych, zwracamy się z prośbą o spowodowanie objęciem naszej branży odpowiednią pomocą finansową przewidzianą „tarczą 6.0” poprzez dopisanie do listy działalności wspomaganych przez Państwo - PKD 49.32.Z - Działalność taksówek osobowych.

Z poważaniem:

Sekretarz i wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej Taksówkarzy Sławomir Czajka


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Konferencja Komitetu Inicjatywy Uchwałodawczej

Konferencja i prezentacja projektu uchwały o zmianie maksymalnych cen taryfowych w warszawskich taksówkach. Po konferencji i dyskusji materiał audio z tekstem projektu i uzasadnieniem złożonym do głos

bottom of page