top of page
Search
  • Writer's pictureDyżurny Saper

Prośba do Prezydenta o pomoc finansową dla taksówkarzy.

Szanowny Panie Prezydencie,

Ponownie zwracamy się prośbą o podjęcie czynności zmierzającej do objęcia przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą w transporcie drogowym przewóz osób taksówką, pomocą finansową mającą na celu złagodzenie negatywnych skutków ekonomicznych wywołanych przez pandemię /covid -19/.

W trudnej sytuacji ekonomicznej są nie tylko przedsiębiorcy wykonujący przewozy osób taksówką ale również ich organizacje zrzeszeniowe.

Ogłoszona przez Premiera pomoc finansowa dla Nich tej pomocy nie przewiduje. Nie wzięto w niej pod uwagę, że w wyniku szalejącej epidemii nie tylko usługi gastronomiczne, rekreacyjne, itp. popadają w zapaść ekonomiczną ale również inne działy usług w tym w transporcie drogowym przewóz osób taksówką.

Niezależnie od wprowadzonych obostrzeń z racji epidemii skutkujących wygaszeniem gospodarki i życia towarzyskiego, do niewydolności finansowej w świadczeniu danin na rzecz obowiązkowych składek ZUS, podatków itp. przyczynia się również działająca „szara strefa” w transporcie drogowym w przewozach osób taksówką której między innymi ustawami covidowymi dano im przyzwolenie na spokojną działalność.

Panie Prezydencie,

Mając na celu dobro przedsiębiorców taksówkarzy i pracowników zrozumiałym jest, że zwracamy się z prośbą o spowodowanie objęciem Ich odpowiednią pomocą finansową mającą na celu umożliwienie przetrwanie trudnego okresu albowiem bez tego wsparcia wielu zaprzestanie tej działalności.


Z poważaniem

Tadeusz Stasiów

Przewodniczący

Samorządnego Związku Zawodowego Taksówkarzy RP93 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page