top of page
Search
  • Writer's pictureDyżurny Saper

Prośba do Premiera o objęcie taksówkarzy tarczą COVID-6

Szanowny Panie Premierze,

Zwracamy się prośbą o podjęcie czynności zmierzającej do objęcia przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą w transporcie drogowym przewóz osób taksówką, pomocą finansową mającą na celu złagodzenie negatywnych skutków ekonomicznych wywołanych przez pandemię /covid -19/.

W trudnej sytuacji ekonomicznej wymagającej wsparcia finansowego są nie tylko przedsiębiorcy wykonujący przewozy osób taksówką ale również pracownicy zatrudnieni w ich organizacjach zrzeszeniowych utrzymanych wyłącznie ze składek członkowskich.

Niestety, ogłoszona przez Pana Premiera pomoc finansowa dla Nich tej pomocy nie przewiduje. Nie wzięto w niej pod uwagę, że w wyniku szalejącej epidemii nie tylko usługi gastronomiczne, rekreacyjne, itp. popadają w zapaść ekonomiczną ale również inne działy usług w tym między innymi w transporcie drogowym przewóz osób taksówką.

Niezrozumiałym jest, że niezależnie od wprowadzonych obostrzeń z racji epidemii, skutkujących wygaszeniem gospodarki i życia towarzyskiego, do niewydolności finansowej w świadczeniu między innymi danin na rzecz obowiązkowych składek ZUS, podatków itp. przyczynia się również działająca „szara strefa” w transporcie drogowym w przewozach osób taksówką której między innymi ustawami covidowymi Sejm R.P. dał przyzwolenie na spokojną ich działalność.

Panie Premierze,

Mając na celu dobro przedsiębiorców taksówkarzy i pracowników zwracamy się z prośbą o spowodowanie objęciem Ich odpowiednią pomocą finansową mającą na celu umożliwienie przetrwanie trudnego okresu albowiem bez tego wsparcia wielu zaprzestanie tej działalności powiększając rzeszę bezrobotnych.

Z poważaniem

Tadeusz Stasiów

Przewodniczący

Samorządnego Związku Zawodowego Taksówkarzy RP


694 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page