top of page
Search
  • Writer's pictureDyżurny Saper

Obywatelski Projekt Zmian Stawek TAXI w Warszawie

Obywatelski projekt uchwały o zmianie stawek maksymalnych w przewozach taksówkami to nasza odpowiedź na marazm i niechęć Urzędu Miasta St. Warszawy do urealniania naszych stawek w obliczu narastającej inflacji i wzrostu podstawowych kosztów prowadzenia naszej działalności. Maksymalne stawki przejazdów za kilometr nie były zmieniane od 27 lat a opłaty startowej od 11! Wiele się mówiło w ostatnich latach o tym że "niech zdecyduje rynek!", tylko jak "rynek" ma decydować gdy stawki maksymalne są tak niskie, że większość taksówkarzy i większość oznakowanych "prawie taksówek" też ma już w cenniku na szybie 3,00 zł/km i 8 zł na start?

Związki i Stowarzyszenia taksówkarskie z Warszawy działając w porozumieniu znalazły formułę prawną, która wymusza na Radzie Warszawy poddanie pod głosowanie zmianę stawek maksymalnych w taksówkach w ciągu 3 miesięcy od złożenia naszego projektu uchwały. Wystarczy, że zbierzemy dostateczną liczbę podpisów. I teraz najważniejsze: Podpisywać nasz projekt mogą WSZYSCY DOROŚLI MIESZKAŃCY WARSZAWY, nie tylko taksówkarze czy przedsiębiorcy. Twoja rodzina, przyjaciele i znajomi też mogą podpisać i ten podpis będzie ważny bo wymagany jest tylko meldunek warszawski podpisującego.

Treść projektu uchwały można przeczytać tutaj: https://taxisolidarnosc.pl/.../2022-04-20_projekt-uchwaly...

Można go streścić tak: Stawki maksymalne za km - I taryfa 6zł, II taryfa 9zł, III taryfa 12zł, IV taryfa 18 zł, maksymalna startówka 16 zł, maksymalna czasówka 80 zł/h

Druki do podpisywania możecie pobrać tutaj: https://taxisolidarnosc.pl/.../2022-04-20_lista-podpisow...

Pamiętajcie, aby NIE WPISYWAĆ numerów porządkowych w pierwszym okienku, te liczby będziemy uzupełniać przy liczeniu podpisów. Potrzebujemy nominalnie 300 podpisów aby wniosek trafił pod głosowanie Rady Warszawy, ale chcemy zebrać oczywiście więcej.

Podpisane listy poparcia będziemy zbierać codziennie na parkingu Torwaru w godz. 18-19.30. Możecie przywozić gotowe listy lub po prostu podpisywać na miejscu u dyżurujących związkowców.


11 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page