top of page
Szukaj

Spotkanie w Łodzi I Ogólnopolska Konferencja Taksówkarzy

Zaktualizowano: 12 kwi 2021

W sobotę w Łodzi odbyło się kolejne spotkanie w ramach I Ogólnopolskiej Konferencji Taksówkarzy. Ze względu na ograniczenia pandemiczne spotkanie odbyło się w ograniczonej liczbie osób z udziałem szerszej grupy uczestniczącej w Konferencji online.

Główny cel Konferencji to wypracowanie wspólnego głosu środowiska w sprawie naszych potrzeb w zmianach prawa przewozowego i przepisów dotyczących taksówek. Niedawna nowelizacja Ustawy Transportowej zwana popularnie „LexUber” spowodowała zamieszanie na rynku i utratę przez polskich przedsiębiorców możliwości zarobkowania. Spowodowała tez skokowy spadek jakości usług na rynku taxi i - co za tym idzie - spadek zaufania i poczucia bezpieczeństwa przez pasażerów. Wspólna Komisja Koordynacyjna zamierza wypracować przy udziale prawników projekt zmian w prawie, a następnie doprowadzić do uchwalenia go w formie nowelizacji ustawy. Jest oficjalne wsparcie renomowanych kancelarii prawniczych. Komisja będzie koordynować także toczące się już postępowania w prokuraturze i Sądach oraz będzie składać kolejne zawiadomienia. Komisja Koordynacyjna zajmie się też promocją projektu wśród polityków, jak również organizacją pikiet lub protestów, gdyby to nie przyniosło w szybkim czasie efektów.

Obecnie w pracach w Komisji Koordynacyjnej uczestniczą NSZZ Solidarność, Samorządny Związek Zawodowy Taksówkarzy RP, Krajowa Izba Gospodarcza Taksówkarzy, GAL-Bydgoszcz, Stowarzyszenie „Łódzki Taksówkarz”, Stowarzyszenie Zawodowe Poznańskich Taksówkarzy, Stowarzyszenie Radio Taxi Serc Wrocław i Stowarzyszenie Legalny Polski Taksówkarz oraz przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Taxi a swój udział zapowiedziały także inne organizacje i stowarzyszenia taksówkarskie z całej Polski. W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele branży turystycznej oraz ubezpieczeniowej.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Konferencja i prezentacja projektu uchwały o zmianie maksymalnych cen taryfowych w warszawskich taksówkach. Po konferencji i dyskusji materiał audio z tekstem projektu i uzasadnieniem złożonym do głos

bottom of page