top of page
Szukaj

LICENCJA POŚREDNIKA - Stanowisko Ministerstwa Infrastruktury

Po trzech miesiącach doczekaliśmy się wreszcie odpowiedzi z Ministerstwa Infrastruktury na nasze pismo. Odpowiedź udzielona przez Departament Transportu Drogowego na zadane przez nas pytania jest niejasna co do istoty poruszonych w naszym zapytaniu wątpliwości odnośnie nowych nakazów, zakazów i obowiązków narzuconych nowelizacją ustawy o transporcie drogowym.

Niestety informacja Ministerstwa nie rozwiała naszych wątpliwości, co do konieczności spełnienia wymogu nabycia licencji „Pośrednika” przez organizacje społeczne i przedsiębiorców prowadzących działalność w transporcie drogowym przewóz osób pojazdami samochodowymi, o których mowa w art. 5 b ust. 1. Treść zawarta w informacji z Ministerstwa jest zaprzeczeniem obowiązującego porządku prawnego. Na dzień dzisiejszy informacja z Ministerstwa wymusza wystąpienie o przyznanie licencji pośrednika dla każdego podmiotu czy osoby (!) przekazującej zlecenia przewozu osób, bez względu na jego osobowość prawną i posiadane uprawnienia. W tej sytuacji podjęliśmy drogę prawną w celu rozwiania wątpliwości co do konieczności spełnienia niektórych przepisów.

Zwracamy się do organizacji społecznych i przedsiębiorców: nie sugerujcie się wypowiedziami innych, samodzielnie podejmujcie decyzję czy nabyć licencję na pośrednictwo czy też nie.

Występujcie do Ministerstwa Infrastruktury o szczegółową interpretację działania nowelizacji ustawy, dokładnie opisując formę prawną i sposób działania Waszej firmy, organizacji lub grupy osób. Pozwoli to w przyszłości na uniknięcie kar oraz umożliwi ewentualne wystąpienie o odszkodowania wobec Ministerstwa oraz jego pracowników.

Nie dajcie się zastraszyć. Mamy prawo żądać normalnego interpretowania prawa, nie tylko pod dyktando zagranicznych aplikacji. Pamiętajcie, że w to prawne bagno wpakował Was między innymi Związek „Warszawski Taksówkarz”, który - broniąc popieranej przez siebie głupoty - poprzez dyskredytowanie innych stara się zatuszować swą nienawiść do wszystkich taksówkarzy.
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Konferencja i prezentacja projektu uchwały o zmianie maksymalnych cen taryfowych w warszawskich taksówkach. Po konferencji i dyskusji materiał audio z tekstem projektu i uzasadnieniem złożonym do głos

bottom of page