top of page
Szukaj

Zabezpieczenia w taksówkach. Pismo do Ministra Zdrowia.

Szanowny Panie Ministrze.

W związku z obostrzeniami zachowań w środkach transportu publicznego związanymi z epidemią chcielibyśmy zwrócić uwagę Pana Ministra na specyficzne warunki w przewozie osób taksówkami. Obecnie zastosowane środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się epidemii są nieodzowne. Uważamy jednak, że nie są one w pełni wystarczające.

Dodatkowe regulacje w zakresie ochrony przed zarażeniem powinny dotyczyć taksówkarzy oraz pasażerów przewożonych taksówką. Proponujemy uzupełnienie zaleceń:

1. Na czas trwania epidemii Taksówkarze, aby chronić siebie i pasażerów przed zarażeniem, mogą montować przegrody w samochodach, aby odgrodzić się od pasażera. Przegrody takie nie mogą powodować trwałych zmiany w fabrycznej konstrukcji pojazdu.

2. Pasażer nie może zajmować miejsca z przodu obok kierowcy, chyba że kierowca taksówki wyrazi na to zgodę.

3. Pasażerowie korzystający z przewozu taksówką powinni mieć maseczki ochronne i rękawiczki.

4. Kierowca obowiązany jest do odkażania pojazdu po każdym przewiezionym pasażerze za pomocą środków dezynfekujących.

Zaproponowane powyżej zalecenia z pewnością przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa, a jeżeli będą zalecone przez Pana Ministra, to będą realizowane ze zrozumieniem przez taksówkarzy i ich pasażerów.

Zwracamy się o pozytywne zajęcie stanowiska w powyższej sprawie.


Sekretarz i wiceprezes

Krajowej Izby Gospodarczej Taksówkarzy

Sławomir Czajka
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Konferencja i prezentacja projektu uchwały o zmianie maksymalnych cen taryfowych w warszawskich taksówkach. Po konferencji i dyskusji materiał audio z tekstem projektu i uzasadnieniem złożonym do głos

bottom of page